Каталог товарів

Для чого в трубопровідній системі встановлюється зворотний клапан

11 Квітня, 2016
Зворотній клапан

Клапан зворотний - це прекрасний захист від несправностей на водопровідній мережі (витоку, зниження тиску, відключення насоса).

Типи лічильників води і особливості конструкції

Зворотний клапан - це запірний пристрій, що закривається автоматично і перешкоджає руху рідини в зворотному напрямку. Використовують ці пристрої в вертикальних або горизонтальних трубопроводах, в яких робочим середовищем є рідкі, газоподібні речовини, конденсат або повітря. Правильно змонтовані запірні клапани також допомагають захистити натиск працюючих насосів в разі, якщо вони об'єднані в одну лінію. Зворотні клапани класифікуються за такими ознаками:

  • способом кріплення: фланцеві, меж фланцеві або муфтові;
  • матеріалом виготовлення: сталь, чавун, латунь.

Клапан запірний одностулковий міжфланцьовий може витримувати широкий діапазон температур, а також відрізняється швидкістю монтажу і надійністю. У числі основних достоїнств запірних клапанів зазначаються:

  • герметичність;
  • підвищена надійність;
  • мала маса і габарити;
  • простота установки.

В яких випадках потрібен зворотний клапан

Купити зворотний клапан в Україні рекомендується, в першу чергу, для квартир з системами центрального водопостачання. Ці конструкції оберігають від різкого підвищення тиску в системах. Після приладів обліку (лічильників води) також встановлюють зворотний клапан. Його завдання тут - оберегти пристрій від гідроудару, що виникає при несправних сантехнічних приладах. Перед насосом в системі автономного опалення приватного будинку обов'язково встановлюється клапан зворотний фланцевий. Після монтажу такого пристрою зупинка насоса не спровокує стік всієї води з системи. В автономному водопостачанні також застосовуються ці клапани, які монтують перед насосом. При виборі необхідного пристрою для системи оцінюються такі фактори - номінальний тиск робочого середовища в системі, установчі розміри трубопроводу, спосіб кріплення клапана. Так, для опалювальних систем з трубами з металу підійде поворотний зворотний клапан, малочутливий до забруднень середовища.

    Замовити товар