Каталог товарів

Де застосовується зворотний клапан

18 Квітня, 2016
У будь-якій системі з транспортування рідких, газоподібних і інших подібних середовищ, схемою технологічного процесу повинно бути визначено паспортне напрямок переміщення речовини. Зазвичай його зміна вважається нештатної ситуацією або аварією. Щоб уникнути такої події або згладити його наслідки, в систему ставлять лічильники води, що перекривають прохід в такій ситуації.

Класифікація

Одним з ключових класифікаційних ознак для цих пристроїв прийнято вважати вид використовуваного запірного елемента. Згідно з цим ознакою частіше, монтуються клапани:

  • з кулькою;
  • з конусом;
  • з диском.

Щоб спростити повернення запірного елемента в сідло, елементарну конструкцію доповнюють пружиною. Ці клапани прийнято називати клапан зворотний пружинний. Завдання пружини в них - допомогти подолати зустрічні сили тертя при перекривання труби.

Конструкція і робота

Складаються найпростіші лічильники води з:

  • корпусу;
  • сідла;
  • запірно-регулюючого елемента.

Цей конструктив, крім пружини, може бути доповнений направляючої віссю для запобігання перекосу запірного елемента. З огляду на простоти пристрою функціонування зворотних клапанів не відрізняється складністю. Подача тиску в штатному напрямку викликає їх відкриття. Коли ж швидкість речовини стає нульовою, затвор автоматично змінює положення на "замкнено". В клапанах, які монтуються в вертикальну ділянку системи, це відбувається завдяки наявності сил гравітації або роботі пружини, на похилих або горизонтальних однозначно краще будуть підпружинені моделі.

    Замовити товар