Каталог товарів

Основні типи датчиків рівня

11 Квітня, 2016
Основні типи датчиків рівня
Датчик рівня води - пристрій, що дозволяє відстежувати кількість рідини в ємності за рівнем її поверхні.

Класифікація датчиків рівня

Покажчик рівня рідини можуть викликати безперервний сигнал, демонструючи абсолютну висоту, або дискретний - тільки по досягненню певного рівня. Пристрої також можуть бути контактними або безконтактними - ці характеристики безпосередньо впливають як на область використання приладів, так і на їх вартість. Щоб придбати датчик рівня води, потрібно вибрати максимально відповідну до вимог системи конструкцію. Класифікуються прилади за принципом дії на:

 • поплавкові;
 • ємнісні;
 • радарного типу;
 • гідростатичні;
 • ультразвукові.

Характеристики датчиків рівня води

Уровнемер з кожної представленої вище групи буде мати свої характеристики, переваги, недоліки.

 1. Ємнісний датчик працює як конденсатор, що змінює ємність при зміні в діелектрику. У таких пристроях немає рухомих елементів, тому вони довговічні. При експлуатації їх слід занурювати в рідину. Може також знадобитися компенсувати істотну температурну залежність.
 2. Міцний поплавковий датчик рівня води може випускатися в декількох конфігураціях, для дискретного і безперервного сигналу. Дискретні поплавкові пристрої застосовуються для «покрокових» замірів або як елемент автономного регулювання для систем з постійним рівнем рідини. Датчики, що видають безперервний сигнал, відносяться до магнітострикційним. Тут передбачений поплавок з постійним магнітом, завдяки чому вироби забезпечують підвищену точність.
 3. Конструкція радарного датчика заснована на радіолокації. Частота випромінювання локатора тут змінюється за лінійним ознакою. Сигнал обробляється в цифровому форматі, що нейтралізує сторонні шуми через поверхневих хвилювань рідини. В такому датчику немає рухомих елементів, вони не контактують з рідким середовищем, відрізняються високою точністю і універсальністю, проте досить дорого коштують.
 4. Ультразвуковий датчик рівня рідини - це конструкція, що складається з генератора і приймача ультразвукових хвиль. Випромінювання проходить середу і по швидкості його поширення обчислюється відстань до поверхні рідини.
 5. Гідростатичні датчики вимірюють тиск стовпа рідини, а її рівень визначають по залежностях.

  Замовити товар