Каталог товарів

Правила вибору датчиків тиску

11 Квітня, 2016
Датчик тиску
У багатьох технологічних процесах саме тиск є визначальною величиною. Такий прилад, як перетворювач тиску, створений для вимірювання тиску і його перетворення в вихідний сигнал.

Область використання і принцип дії датчиків

Датчик тиску Сапфір працює за наступним принципом: на сенсор, який відчуває пружну деформацію, нанесені тензорезістори-напівпровідники. Тиск проводиться в робочу порожнину датчика через штуцер, що викликає деформацію діафрагми. Це змінює геометрію тісно пов'язаних з нею резисторів і їх опір. Купити датчик тиску може знадобитися для різних систем:

 • гідравлічних систем;
 • установки регулювальної автоматики в системах вентиляції, опалення, водопостачання та кондиціонування;
 • холодильної техніки;
 • дизельних двигунів.

Алгоритм за вибором датчика тиску

Щоб правильно вибрати і купити датчик тиску дл, потрібно визначити ряд характеристик:

 1. Тип тиску. Прилад вимірює різницю між опорним і вимірюваним тиском. Залежно від того, який тиск приймають опорним, виділяють перетворювачі абсолютного (опорна - вакуум), відносного (опорна - атмосферний), диференційного (вимірюють різницю тиску середовищ), гідростатичного, вакуумметричного, надлишкового тиску-розрідження.
 2. Середовище, в якому планується використання приладу. Важливо, щоб всі комплектуючі датчика відрізнялися хімічної стійкістю до середовища, де він буде використовуватися. Так, датчик тиску води укомплектовується поліетиленовим РЕ кабелем, відповідним для неагресивних промислових середовищ. А датчик тиску газу може мати вибухозахищене виконання.
 3. Кліматичне виконання - важливо, щоб встановлений прилад експлуатувався в прийнятних для нього кліматичних умовах (вони визначаються температурою, вологістю, а також можливістю прямого попадання сонця і води). Стандартні прилади, в тому числі і датчик тиску повітря, можуть витримувати температуру (навколишнього повітря і вимірюваного середовища) в межах -55 - + 150ºC.
 4. Тип вихідного сигналу - може бути аналоговим або цифровим, а також ратіометріческім. Вибір типу сигналу залежить від того, яке завдання переслідують вимірювання.
 5. Точність і стабільність вимірювань. Датчики тиску підрозділяються на кілька класів точності - як правило, в межах 0,05-0,5%.

  Замовити товар