
Контрольно-вимірювальні прилади являють собою засоби вимірювань, що дозволяють отримувати значення фізичних величин в межах встановлених діапазонів. Завдяки таким приладам вимірювальна інформація надається у вигляді, що доступний для сприйняття оператором.
Типи контрольно-вимірювальних приладів
Контрольно-вимірювальні прилади і автоматика класифікуються за кількома ознаками:
- За способом індикації відомостей: що складає прилад, який допускає тільки відлік показань певної величини; реєструючий - прилад, можливості якого передбачають реєстрацію одержуваних відомостей. Реєструючі прилади поділяються на аналогові або цифрові, а також можуть бути печатающими або самописними.
- За методом, що використовується для вимірювань: прилад прямої дії, де значення вимірюваної величини порівнюється з відомою; прилад порівняння - його функціонал дозволяє проводити порівняння вимірюваних показників з уже відомими величинами.
- За формою, в якій надаються свідчення: цифровий, що надає свідчення в цифровій формі; аналоговий, де вихідний сигнал або показання є безперервну функцію заміряє величини.
- За іншими ознаками: підсумовують вимірювальні прилади - демонструють свідчення, функціонально пов'язані з сумою декількох величин, одержуваних з різних каналів; інтегрують - значення величини, що підлягає вимірюванню, визначають як результат інтегрування за іншою величиною.
Важливі параметри КВП
Якщо вам потрібно купити прилади кіп, то враховуйте і головні їх технічні характеристики:
- поріг чутливості - мінімальне значення будь-якої величини, розрізняють приладом;
- діапазон вимірювань - область значень, в межах якої можуть проводитися вимірювання, розраховується за умови нормального функціонування приладу і з заданою точністю;
- чутливість приладу відповідає за відповідність значень вимірюваних параметрів з відповідною зміною в показаннях приладу;
- точність або межа допустимої похибки - це рівень, в межах якого прилад здатний вказати дійсне значення вимірюваної величини;
- стабільність вимірювань - здатність підтримувати певну точність вимірювань після калібрування.