
Засувка батерфляй є запірну арматуру з особливою конструкцією засувки. Така засувка виконана в формі диска, поворот якого дозволяє регулювати силу рідинного потоку всередині трубопроводу. Засувки цього типу встановлюються на багатьох водопостачальних магістралях.
Конструкція затвора батерфляй
Закрив дисковий батерфляй має корпус з чавуну, а сам поворотний диск відрізняється гарну корозійну стійкість. Принцип роботи його побудований так, що він може перебувати в положеннях відкрито / закрито або регулювати витрату робочого середовища (градусом повороту диска по осі). Затвор також відрізняється за типом приводу - може бути ручним, пневмо або електричним. Конструктивно така засувка є циліндричний корпус, що пропускає через себе середовище (рідина). Усередині цього корпусу розташований диск, здатний обертатися навколо своєї осі. Він притискається до поверхні ущільнення, тим самим перекриваючи ток робочого середовища, а в положенні 90º вважається повністю відкритим.
Переваги засувки батерфляй
Одна з переваг, яким володіє засувка батерфляй - ціна. У числі переваг також зазначаються:
- малу вагу і компактність;
- можливість використання на різних харчових рідинах і на питну воду;
- відсутність ділянок застою;
- герметичність (аж до класу А);
- легкість монтажу або ремонту;
- можливість регулювання витрати рідинного середовища;
- мінімальні гідропотері;
- відсутність фланцевої прокладки;
- мала будівельна довжина, що дозволяє провести монтаж в найкоротші терміни;
- можливість швидкого відкриття / закриття трубопроводу;
- стабільність і ефективність в роботі,
- довговічність, забезпечується шляхом використання високоякісних комплектуючих.
Затвор батерфляй використовується на трубопроводах у багатьох галузях харчової, а також хімічного виробництва. Він володіє простою конструкцією, що складається з малої кількості деталей, а тому може ремонтуватися за все шляхом заміни ущільнення. Як матеріали ущільнень використовуються термопластичні полімери з підвищеною хімічною стійкістю, або універсальні ущільнювачі - їх вибір залежить від середовища, в якій очікується експлуатація запірної арматури.